10 tipov na výber správnych CCTV kamier pre vás

10 tipov na výber správnych CCTV kamier

Výber správnych bezpečnostných kamier je rozhodnutím, ktorému čelia spoločnosti všetkých veľkostí a zo všetkých odvetví.

S vývojom hardvéru a softvéru, prinášajú sieťové CCTV kamery obchodné výhody ďaleko za hranicami jednoduchého video monitorovania. Výsledkom je, že správne rozhodnutie môže mať výraznejšie výhody ako kedykoľvek predtým.

Nižšie uvádzame 10 otázok, ktoré si treba položiť pred investovaním do nového video monitorovacieho systému.

1, Majú kamery pôsobiť diskrétne alebo ako odstrašujúci prvok?

Umiestnenie a účel monitorovania, určuje či sú potrebné viditeľné alebo diskrétne kamery. Boxové kamery ľuďom pripomínajú že sú monitorovaní, a tým pádom znižujú pravdepodobnosť krádeže.

Dome kamery sú kompaktné vďaka svojmu malému polovičnému guľovému tvaru – a sú také malé, že sa zmestia do dlane. A nakoniec, PZT kamery (Pan Tilt Zoom) sú vhodné na jednoduché monitorovanie rozsiahlych oblastí a ľahkého sledovania objektov.

2, Kamery pre interiér alebo exteriér?

Aj keď najmodernejšie CCTV kamery je možné používať v interiéry aj exteriéri, je dôležité zvážiť také vlastnosti, ako je montáž a umiestnenie. Pre použitie v extrémne chladnom prostredí, je potrebný výber kamery, ktorá má odolnú konštrukciu a vstavaný ohrievač, čo znamená, že bude schopná naštartovať a pracovať korektne aj napriek extrémne nízkej teplote.

Napríklad v odvetviach, ako je doprava, je tiež dôležité zvoliť si robustné riešenie pre dohľad nad videom, ktoré môže spoľahlivo fungovať v drsných prostrediach a kde môže byť vysoká úroveň vibrácií.
V priemyselných prostrediach, ako sú napríklad továrne, bude pravdepodobne potrebné chrániť kamery pred pilinami.

V reštauráciách v kuchyniach je dôležité zabezpečiť, aby bola kamera chránená pred mastnotou, a v baroch a kluboch môžu mať vplyv faktory, ako sú dymové efekty či rozliate nápoje.

3, Akú veľkú oblasť chcete pokryť?

Oblasť, ktorú chcete pokryť video monitorovacím systémom, najlepšie určí kamery, ktoré sa majú pre konkrétne riešenie použiť. Je užitočné vypracovať si plán na vyhodnotenie množstva a typov potrebných kamier.

IPVM Kalkulátor Kamier Google Maps

PTZ kamery fungujú najlepšie pre monitorovanie väčších oblastí, pretože majú veľký rozsah pohľadu a schopnosť priblížiť konkrétnu aktivitu.
To znamená, že video monitorovací systém sa dá vytvoriť s menším počtom CCTV kamier, čo znižuje náklady. V porovnaní s tým menšie oblasti pravdepodobne budú vyžadovať iba statické kamery.

4, Aké rozlíšenie videa potrebujete?

Veľkosť oblasti, ktorú chcete monitorovať, určuje požadované rozlíšenie. Napríklad, veľké maloobchodné priestory budú vyžadovať kamery s vysokým rozlíšením, aby sa zaistilo, že pri priblížení nebude znížená kvalita obrazu.

Menšie priestory, ako sú kancelárie alebo recepcie, zvyčajne budú vyžadovať iba kamery s nízkym rozlíšením. Nie je to vždy tak, že kamery s najvyšším rozlíšením je najlepšia pre každú situáciu.
Namiesto toho je lepšie vyhodnotiť každý priestor jeden po druhom a efektívne minúť svoje peniaze.

5, Svetelné podmienky?

Kamery je dôležité otestovať, aby ste zistili, ktoré modely fungujú najlepšie v svetelných podmienkach snímanej scény.

Našťastie existuje množstvo technológií, ktoré vám zaistia zachytenie použiteľného záznamu v rôznych svetelných podmienkach. Technológia filtrovania svetla, napríklad infračervené filtre a umelé iluminátory, môže zosilniť alebo znížiť množstvo svetla dopadajúceho na senzor, čím sa vytvára jasnejší obraz počas dňa a noci.

6, Je zvuk dôležitý?

Integrácia zvuku do monitorovacieho systému umožňuje personálu počuť a ​​prípadne aj hovoriť s možnými páchateľmi.

Z hľadiska sledovania sa môže použiť aj ako nezávislá metóda detekcie spustenia záznamov a alarmov, keď zvuk prekročí určitú prahovú hodnotu.

7, Škálovateľnosť systému

Je dôležité mať flexibilný a škálovateľný monitorovací systém. Problém s tradičnými analógovými kamerovými systémami je v tom, že ide o uzavretý systém, čo znamená, že všetko je pevne zapojené a ťažko sa dá škálovať.
Preto je dôležitá voľba IP kamier, ktoré sa pripájajú do siete, čo Vám umožní ľahko rozšíriť a škálovať akúkoľvek inštaláciu podľa potreby.

Pridanie IP kamier do siete funguje takmer rovnako ako pridanie telefónu do siete VOIP – je to jednoduché a ľahké a nie je potrebné meniť ani aktualizovať stávajúcu kabeláž.

8, Benefity pre podnikanie

Monitorovacie systémy prospievajú podnikom nielen monitorovaním krádeží, ale zvyšovaním bezpečnosti zamestnancov a potvrdzovaním incidentov. S vedomím, že sú chránení, sa zamestnanci pravdepodobne cítia bezpečne.

Zobrazenie udalostí, ktoré poskytuje monitorovací systém, je užitočné aj na potvrdenie incidentov, ako sú krádež, násilie na pracovisku, škoda na majetku a vandalizmus. Tieto informácie sú nevyhnutné pri podávaní žaloby o náhradu škody alebo pri podávaní žaloby na vymáhanie práva.

9, Video analýza

Dobrý systém sledovania môže priniesť výhody nielen z hľadiska bezpečnosti a monitorovania, ale aj z hľadiska širších obchodných operácií a analytiky.

Napríklad v odvetviach ako maloobchod, schopnosť monitorovacích systémov poskytovať údaje a informácie o zákazníkoch mení spôsob, akým fungujú nielen bezpečnostné oddelenia, ale aj marketingové, zákaznícke a IT oddelenia, a poskytuje cenné informácie, ktoré pomáhajú výrazne zlepšiť zákaznícke skúsenosti. a ziskovosť.

Napríklad pochopenie toho, ako sa zákazníci pohybujú v obchode, je rozhodujúce pre to, ako sú výrobky umiestnené v obchode, a pokročilé funkcie, ako napríklad rozpoznávanie tváre, sa môžu použiť na odhad atribútov, ako sú pohlavie a vek nakupujúcich.

Tieto možnosti môžu majiteľom obchodov umožniť nielen lepšie porozumieť profilu ich nakupujúcich, ale tiež umožniť implementáciu cielenej reklamy, ktorá pomôže zobraziť najrelevantnejšie produkty na ich cieľovom trhu.

10, Video management system VMS

Účinný systém VMS je nevyhnutný vzhľadom na to, že priemerný čas, ktorý sa niekto môže zamerať na videozáznamy, je iba 20 minút. VMS alebo zabudovaná analytika vás môžu upozorniť na podozrivú aktivitu a použiť analytiku, čím sa zlepší spôsob, akým podnikáte.

Vstavaná detekcia pohybu a inteligentné algoritmy poskytujú užitočné a použiteľné informácie, ako napríklad celkový počet ľudí, ktorí chodia do obchodu. Maloobchodníci môžu v porovnaní s predajom posúdiť mieru konverzie a najlepší čas dňa propagácie.

Je dôležité, aby sa počas fázy plánovania jasne overili požiadavky systému správy videa vrátane spôsobu, akým ho plánujete používať. Kľúčové problémy, ktoré viedli k zakúpeniu monitorovacieho systému, načrtnú aspekty riešenia VMS, ktoré potrebujete.

Napríklad ľudia, ktorí cestujú môžu vyžadovať prístup k svojmu monitorovaciemu systému z ľubovoľného miesta. Každé VMS riešenie by preto malo byť prispôsobené vám a vašej firme.