Kamerový systém: Vidí to, čo vy nie

Kamerové systémy boli medzi bezpečnostnými zariadeniami kedysi riadny luxus. Dnes? Dnes sú kamery najfrekventovanejším bezpečnostným zariadením.

Už vôbec nie je zvykom, že kamery patria len do obchodov či na námestia. Kamerový systém pre rodinné domy je úplne bežnou záležitosťou. Predovšetkým preto, že kamery sú dnes dostupnejšie, kvalitnejšie a oproti minulosti i cenovo viac priaznivé.

Vždy tam, kde treba

Nebojte sa, už dávno trendom nie sú staré analógové kamery, ktorých záznam bol jednou veľkou záhadou. Kvalita dnešných kamier je na úplne inej úrovni. Kamerový systém má predsa slúžiť na monitorovanie pohybu osôb v chránenom objekte či na konkrétnom mieste. Dnes je úplne bežné, že kamera zaznamená incident, ktorý dokáže kamerový záznam ozrejmiť aj orgánom činným v trestnom konaní. Záznam z bezpečnostných kamier možno použiť na právne úkony. Najdôležitejšou súčasťou kamerového systému je logicky kamera či kamery. Následne je nutné správne zvoliť ostatné komponenty tak, aby boli spĺňané legislatívne predpisy i kvalitatívne požiadavky. Rozlíšenie obrazu FullHD, 2K, 4K a podobne. Uhol záberu či optický zoom zabezpečia, že kamera je vždy tam, kde byť má. Dôležité je takisto úložisko SAS či SATA a ich kapacita 1TB, 2 TB alebo až 8 TB.

Kamerový systém pre rodinné domy je úplne bežnou záležitosťou. Predovšetkým preto, že kamery sú dnes dostupnejšie, kvalitnejšie a oproti minulosti i cenovo viac priaznivé.

CCTV na ústupe, IP Kamery sú „in“

Spomínané analógové CCTV kamery sú už takpovediac na ústupe. Hoci v určitých prípadoch stále dokážu splniť svoj účel. Moderný IP kamerový systém je však skutočnou zárukou kvality a bezpečnosti.
Ponúka napríklad:
• Neobmedzené rozlíšenie
• Funkcie (detekcia pohybu, prekročenie línie, identifikácia osoby…)
• Rôzne druhy kamier (biometrické, termovízne…)
• Napájanie z jedného zdroja

Ide o technológiu, ktorá sa neustále zdokonaľuje a stáva sa čoraz dostupnejšou.

Viac očí, viac bezpečia

Bez toho, aby sme vás zaťažovali všetkými technickými parametrami, vedzte, že kamerový systém je najlepšou možnosťou, ako získať prehľad a zvýšiť bezpečie vášho domova či súkromného majetku. Neustále inovácie v segmente bezpečnostných prvkov sú dôkazom toho, že na bezpečnosť sú kladené čoraz vyššie a vyššie nároky. Vidieť raz je lepšie ako raz počuť. Nie vždy sa oplatí čakať na nešťastie. Myslite o krok vpred. Kamerový systém sa postará o monitorovanie objektu i v čase vašej neprítomnosti a v prípade akýchkoľvek škôd máte účinný prostriedok, ktorým sa môžete dopátrať k riešeniu.