Zabezpečená dovolenka bez starostí

Či už v lete vyrážate do zahraničia, alebo ostanete na Slovensku, nezabudnite pred odchodom zabezpečiť váš dom alebo byt. V dovlenkovom období prázdnin totiž vrcholí „pracovná“ sezóna zlodejov. Ak používate alarm od Jablotronu, budú pre vás prípravy o poznanie jednoduchšie. Stačí dodržať niekoľko základných opatrení a môžete odísť s čistou hlavou.

Aby ste si dovolenku užili v kľude a bez stresu, je dôležité mať istotu, že váš alarm spoľahlivo funguje a váš domov je tak v bezpečí.

Dovolenka bez starostí

Zistiť až pod stanom, že vám bezdrôtový detektor hlási, že potrebuje vymeniť batérie, môže byť veľmi nepríjemné a hlavne zbytočné. Preto odporúčame pred cestou nechať celý zabezpečovací systém skontrolovať certifikovaným montážnym partnerom. Ten preverí napr.:

• stav batérií v bezdrôtových detektoroch a ich funkčnosť,
• funkčnosť environmentálnych detektorov, ako sú detektory teploty a dymu, detektory úniku plynu alebo záplavové detektory,
• a naviac vám môže pomôcť s nastavením prístupového kódu pre kamarátku alebo suseda, ktorý vám bude chodiť kŕmiť akváriové rybky alebo polievať kvietky.

Alarm ste nechali skontrolovať a aj tak máte obavy, aby sa doma neprihodilo niečo neočakávané? Nie je nič jednoduchšie, ako začať naplno používať aplikáciu MyJABLOTRON. Vďaka nej máte prehľad o tom, čo sa u vás doma deje, nech ste kdekoľvek. Okrem toho s aplikáciou môžete na diaľku váš domov aj ovládať. Napríklad spustiť zavlažovanie trávnika, keď príde vlna horúčav.

Ďalšia možnosť, ako posilniť zabezpečenie vášho domova, je pripojenie IP kamery alebo pohybového detektora. Vďaka nim budete hneď v obraze bez ohľadu na to, či sa opaľujete na chalupe alebo zdolávate horské vrcholy stovky kilometrov ďaleko.

Môže sa však stať, že mobil nemáte pri sebe, spíte, máte vybitú batériu alebo sa ocitnete na mieste, kde nie je signál. Z tohto dôvodu je dôležité mať alarm pripojený na Pult Centralizovanej Ochrany, kde operátori reagujú na poplachové správy 24h denne, 7 dní v týždni, okamžite vysielajú zásahové vozidlo na preverenie situácie na Vašom objekte a v prípade potreby informujú Políciu. Vy si tak v pokoji môžete užiť svoju dovolenku a nemusíte v prípade poplachov obvolávať susedov či známych a vystavovať ich tak zbytočnému riziku.