Ako vidieť v tme

Ako vidieť v tme

Vždy bude existovať potreba ostrých a jasných snímok v prostredí so slabým osvetlením. Pri páchaní trestných činov ako vlámanie alebo krádež vozidla sa zločinci radšej skryjú pod rúškom tmy. Na prevenciu a boj proti trestnej činnosti je preto nevyhnutné mať bezpečnostné kamery, ktoré dokážu snímať kvalitné zábery na forenzné účely v rôznych svetelných podmienkach, najmä v úplnej tme.

Technológie a algoritmy na vylepšenie obrazu už roky pomáhajú zabezpečiť lepší dohľad za slabého osvetlenia. Okrem infračerveného osvetlenia zahŕňajú ďalšie možnosti pridanie viditeľného svetla do blízkosti zorného poľa kamery, prípadne použitie šošoviek pre prostredie so slabým osvetlením a termálne kamery. V tomto článku Vás prevedieme rôznymi typmi kamier – vrátane najnovších technológií, aby sme Vám pomohli porozumieť alternatívam monitorovania pri slabom prípadne žiadnom osvetlení.

Vidieť pri slabom osvetlení

Slabé svetlo znamená hodnotu až 0,002 luxov – sú to rovnaké podmienky ako bezmesačná a jasná noc. Mnoho monitorovacích kamier vyrobených dnes pre výkon pri slabom osvetlení dokáže aplikovať lepšiu optiku a pokročilé snímače a poskytnúť tak použiteľné a vysoko kvalitné snímky. Zjednodušene povedané, použitý objektív tým dostane na obrazový snímač čo najviac svetla.

Vidieť v úplnej tme

Ak je nulové okolité svetlo, existuje štandardná možnosť použitia infračerveného svetla. Výrobcovia bezpečnostných kamier vytvorili skutočné denné / nočné kamery, ktoré pridávajú IR žiariče na snímanie monochromatických obrázkov, keď úroveň svetla klesne na 0 luxov. Infračervené žiariče vyžarujú infračervené svetlo, ktoré sa odráža od predmetov a ktoré ďalej zachytáva snímač kamery, aby vytvoril ostrý čiernobiely obraz.

Vidieť za každých poveternostných podmienok

Čo však v prípade, že je tma a váš výhľad je zakrytý – dažďom, hmlou alebo dokonca hustým lístím? Ak sa snažíte vidieť v tých najnáročnejších podmienkach, existuje jedna dôveryhodná možnosť: termálne kamery.
Namiesto použitia svetla termálne kamery merajú teplo – alebo tepelné žiarenie – na generovanie obrázkov z ich zorného poľa. Takto je vykreslený obraz oveľa menej ovplyvnený dažďom, snehom, hmlou, smogom alebo skutočne čímkoľvek, čo môže deformovať snímaný obraz.

Spôsob, akým termálne kamery „vidia“, im umožňujú zachytiť pohyby s vysokou presnosťou, čo dáva bezpečnostnému personálu oči na objekty, vozidlá a votrelcov. V kombinácii s technológiou Video Content Analysis (VCA) môžu termálne kamery ponúknuť celý rad obvodových bezpečnostných riešení, ako je detekcia prekročenia čiary a detekcia narušenia. To znamená, že môžu ľahko odhaliť votrelcov pohybujúcich sa cez kríky alebo pod rúškom úplnej tmy.

Arm-Tech ponúka celý rad špičkových termálnych kamier vrátane tých, ktoré poskytujú to najlepšie z oboch svetov: Bi-Spectrum Cameras, ktoré kombinujú termálne a optické snímky a vytvárajú hybridný obraz, ktorý uľahčuje hľadanie skrytých objektov a dokumentovanie neobvyklých udalostí.